Frog Skin
1942 - 1960 : U.S. Marine Corps
U.S. Army / Rangers
První americký pokus o tištěné maskovací uniformy přišel v roce 1940, kdy US Army Corps of Engineers vyvinul celkový rušivý vzor, který byl testován, ale nikdy nebyl použit. V roce 1942 se USA zapojily do WW2 a v červenci téhož roku obdržely od generál Douglas MacArthura sklady zásobování naléhavou žádost o 150.000 sad uniforem s maskováním do džungle. Velel totiž americkým vojákům v nové kampani v jižním Pacifiku. Inženýři v té době už testovali řadu maskovacích obleků. Jeden z modelů byl vybrán a se spěchem při testování a postupem schvalování se kladlo cíl získat nové uniformy pro vojáky tak rychle, jak to jen bylo možné.
US Marine Corps na Šalamounových ostrovech byli první, kdo obdrželi kamuflážní uniformy Frog Skin. Nový reverzibilní vzor byl tištěný na HBT overaly v pěti barvách Jungle verze na jedné straně a tříbarevné Beach verze na straně druhé. Záhy ale přišly stížnosti od mnoha vojáků, kteří trpěli tropickým průjmem a díky overalu nešlo bez složitého svlékání vykonat potřebu. Takže bylo velice rychle rozhodnuto o vydávání dvoudílných maskovacích uniforem HBT.
Touto uniformou HBT s kamuflážním vzorem Frog Skin se vybavovaly primárně Pacifické oblasti boje. Pro boje v Evropě nebyly vhodné vzhledem k podobnosti s Německým kamuflážním vzorem, docházelo k záměně identifikace protivníka a tudíž se od jejich použití časem ustoupilo. Hojně se ale s potiskem tohoto vzoru můžeme setkávat s potahy na helmy a to kromě WW2 hlavně ve válce v Koreji a také ve válce ve Vietnamu, kde již tento vzor na helmách vytlačoval nový vzor Mitchell. Dále se během WW2 vyráběly pro USMC oboustranná kamuflážní ponča.
varianta odstínů použitá pro HBT uniformy
varianta odstínů použitá pro maskovaná USMC ponča
Beach Pattern
Jungle Pattern
dobové fotografie vzoru Frog Skin